Dry Dock
Friedrich Harden (Havelberg 1861 - Hamburg 1922)
Lot-No. 275
Proceeds : 800 €
1922. Oil/canvas. 90 x 140 cm. Lo. ri. sign. and dat. F. Harden Hbg 22. Min. rest. - German painter. Lit.: Der Neue Rump.
Friedrich Harden: Dry Dock
Dry Dock
Lot-No. 275
Proceeds : 800 €