'Smugglers'
Wenzel Kroupa, (Václav Kraupa) Prag 1825 - 1895, (Václav Kraupa)
Proceeds : 1.400 €
Oil/canvas, 65,5 x 54,5 cm, sign. and dat. lo. ri. W. Kroupa 1850, on the reverse gallery label Národní-gallery, Prague. - Lit.: Thieme-Becker
Wenzel Kroupa, (Václav Kraupa): 'Smugglers'
'Smugglers'
Proceeds : 1.400 €