A gypsie girl
Rudolf Jelinek Brünn 1880 - 1944
Proceeds : 700 €
Oil/canvas, 60,5 x 50 cm, sign. up. ri. R. Jelinek, rest. Lit.: Thieme-Becker, Vollmer et.al.
Rudolf Jelinek: A gypsie girl
A gypsie girl
Proceeds : 700 €