A portrait of a young lady
Sophie Koner London 1855 - Berlin 1929
Proceeds : 1.100 €
Watercolour/mixed techniques/paper, 28,5 x 21 cm, sign. lo. ri. and dat. Sophie Koner 1924. Lit.: Boetticher, Thieme-Becker, Bénézit et.al.
Sophie Koner: A portrait of a young lady
A portrait of a young lady
Proceeds : 1.100 €