A sailing regatta
Franz Heckendorf Berlin 1888 - Berlin 1962
Proceeds : 11.100 €
Oil/canvas, 57 x 77 cm, sign. lo. ri. and dat. F. Heckendorf f. 10. Mus.: Berlin, Bremen, Los Angeles et.al., Lit.:Thieme-Becker, Vollmer, Bénézit.
Franz Heckendorf: A sailing regatta
A sailing regatta
Proceeds : 11.100 €