A moving figure
Marino Marini Pistoia 1901 - Viareggio 1980
Proceeds : 1.100 €
Lithograph, 63 x 48 cm, sign. lo. ri. Marino, inscr. lo. le. P.A. Mus.: Rome, Milan, Paris, London, New York, San Francisco et.al. Lit.: Vollmer et.al.
Marino Marini: A moving figure
A moving figure
Proceeds : 1.100 €