A wintry village
Rudolf Höckner Wolkenstein 1864 - Bad Mergentheim 1942
Proceeds : 2.700 €
Oil/canvas, 41 x 50,5 cm, sign. lo. ri. and dat. R. Höckner 1940.
Rudolf Höckner: A wintry village
A wintry village
Proceeds : 2.700 €