A female nude
Hans Hausfeldt Hamburg 1902 - Hamburg 1983
Proceeds : 1.600 €
Oil/canvas, 61,5 x 37,5 cm, sign. lo. ri. and dat. Hausfeldt 26. Lit.: Rump, Der Neue Rump, Heydorn, Meyer-Tönnesmann et.al.
Hans Hausfeldt: A female nude
A female nude
Proceeds : 1.600 €