A village
Hugo Volkwarth Altona 1888 - Thüringen 1946
Proceeds : 200 €
Oil/canvas, 49 x 59 cm, sign. lo. le. and dat. Volkwarth 42, unframed. Lit.: Rump, Der Neue Rump, Heydorn, Meyer-Tönnesmann et.al.
Hugo Volkwarth: A village
A village
Proceeds : 200 €