A river landscape
Johann Jungblut Saarburg 1860 - Düsseldorf 1912
Proceeds : 3.500 €
Oil/canvas, 61 x 94 cm, sign. lo. le. J. Jungblut, min. rest. Mus.: Mainz, Bonn, Brooklyn, Milwaukee et.al., Lit.: Thieme-Becker, Bénézit et.al.
Johann Jungblut: A river landscape
A river landscape
Proceeds : 3.500 €