Elk
Hans Julius Kallmeyer Erfurt 1882 - Bayreuth 1961
Proceeds : 2.700 €
Oil/canvas, 80 x 90 cm, sign. lo. ri. and dat. H. Kallmeyer 1912. - Lit.: Thieme-Becker, Vollmer, Bénézit.
Hans Julius Kallmeyer: Elk
Elk
Proceeds : 2.700 €