Evening on Sylt
Franz Korwan (Heinebach 1865 - Hamburg 1942)
Lot-No. 171
Proceeds : 3.100 €
Oil/cardboard/wood, 35 x 69,5 cm, sign. lo. ri. F. Korwan, min. rest., min. pigment loss.
Franz Korwan: Evening on Sylt
Evening on Sylt
Lot-No. 171
Proceeds : 3.100 €