Fruit Trees
Heinrich Kasten (Altona 1899 - Altona 1966)
Lot-No. 336
Proceeds : 1.600 €
1940. Oil/canvas. 44 x 51 cm. Lo. le. monogr. and dat. HK 40, on the stretcher sign. and titled. Min. rest. -
Heinrich Kasten: Fruit Trees
Fruit Trees
Lot-No. 336
Proceeds : 1.600 €