The winterly coast with fishing boats
Georg Schmitz Düsseldorf 1851 - 1917
Proceeds : 1.600 €
Oil/canvas, 48 x 68 cm, sign. and dat. lo. le. G. Schmitz 1888, min. rest. Mus.: Krefeld, Lit.: Thieme-Becker, Bénézit, Der Neue Rump et.al.
Georg Schmitz: The winterly coast with fishing boats
Proceeds : 1.600 €