An Italian landscape
Jakob Alt Frankfurt/M. 1789 - Wien 1872
Proceeds : 900 €
Pencil drawing, 31 x 41 cm, sign. lo. ri. and dat. J. Alt 1825. Lit.: Boetticher, Thieme-Becker, Bénézit et.al.
Jakob Alt: An Italian landscape
An Italian landscape
Proceeds : 900 €