A sailing ship off Kronborg
Alfred Jensen Randers 1859 - Hamburg 1935
Proceeds : 800 €
Oil/cardboard, 15 x 17 cm, sign. lo. le. and dat. Alfred Jensen 99. Mus.: Hamburg, Bremerhaven, Kiel, Tronse, Lit.: Thieme-Becker, Bénézit, Vollmer, Rump, Der Neue Rump et.al.
Alfred Jensen: A sailing ship off Kronborg
A sailing ship off Kronborg
Proceeds : 800 €