Still-Life
Marie Vorobieff Marevna Cheboksary 1892 - London 1984
Proceeds : 5.000 €
Watercolour, 74 x 52 cm, sign. a. dat. lo. ri. Marevna 38. - Lit.: Matthew/Cullerne/Bown 'Russian and Soviet Painters'
Marie Vorobieff Marevna: Still-Life
Still-Life
Proceeds : 5.000 €