In the harem
Alberto Fabbi Bologna 1858 - 1906
Proceeds : 13.000 €
Oil/canvas/cardboard, 35 x 45 cm, sign. lo. ri. and dat. A. Fabbi 1893, some rest. - Lit.: Thieme-Becker, Bénézit.
Alberto Fabbi: In the harem
In the harem
Proceeds : 13.000 €